Meffert

Dark systém - tmavé odstíny na fasádách

Tmavé fasády a slunce – v čem je problém? Čím tmavší je barva na povrchu fasády, tím větší je její hydrotermická zátěž. Pod vlivem slunečního záření se tmavé povrchy zahřívají více, než světlejší a vzniklé teplo se kvůli nízké tepelné vodivosti podkladu nemůže dostatečně rychle přenést do podkladu. Proto by se plochy zateplovacích systémů v odstínech s HW ≤ 20 měly realizovat pouze v případě, že bude hodnota TSR ≥ 25. U podkladu z pórobetonu se doporučuje HW ≥ 30, s hodnotou TSR ≥ 35.

*VARIANTY MATERIÁLŮ – doporučená nabídka materiálů napříč značkami

*POMOCNÉ PRODUKTY

*DOPORUČENÉ NÁŘADÍ

pracovní postup a materiály:

pracovní postup:

Správná příprava podkladu je klíčovým krokem a má významný vliv na výslednou kvalitu a trvanlivost nátěru. Čistota podkladu před nátěrem je třeba odstranit prach, mastnotu a separační vrstvy z povrchu. To zajistí lepší přilnavost barvy k podkladu a minimalizuje riziko oddělení vrstev. Vyzrálost podkladu zahrnuje posouzení jeho stavu a stability. Správná vlhkost podkladu je klíčová pro zabránění problémům s vlhkostí a plísněmi. Pevnost a soudržnost podkladu jsou rozhodující pro stabilitu a trvanlivost zateplovacího systému. Pokud existují nežádoucí vady, jako jsou nesoudržné vrstvy, je třeba je odstranit. Savé podklady by měly být penetrovány vhodným způsobem, aby se minimalizovalo riziko pronikání vlhkosti. Je důležité dodržovat pokyny uvedené v montážním návodu k dodávaným zateplovacím systémům. 

varianty MATERIÁLů:

POMOCNÉ PRODUKTY:

DOPORUČENÉ NÁŘADÍ:

POVRCHOVÁ ÚPRAVA:

Nátěr fasádní barvou – ukazuje se, že nátěr fasádní barvou je z pohledu trvanlivosti a funkčnosti parametrů vhodnou technologií při požadavku na syté barevné odstíny fasád. K docílení maximální ochrany povrchu doporučujeme nanést 2 nátěry ProfiTec Acrylosan P407. Základní nátěr zředit s max. 5% vody (dle podkladu), finální nátěr nanášet ideálně neředěný, příp. s max. 10% vody. Pokud možno k dosažení správné konzistence (zejména u intenzivních odstínů) použít co nejmenší množství vody. Při lokálních opravách povrchu musí být použit materiál stejné konzistence, stejné šarže a musí být aplikován stejným způsobem. I tak mohou být, v závislosti na podmínkách, provedené opravy více či méně patrné. Tento stav je nevyhnutelný (viz. BFS Merkblatt č. 25).

varianty MATERIÁLů:

POMOCNÉ PRODUKTY:

DOPORUČENÉ NÁŘADÍ:

OSTATNÍ INFORMACE K SYSTÉMU

Potřebujete poradit?
Vyberte si svého odborníka!

Lukáš Holčák
Obchodní ředitel

mob.   +420 602 118 803
email: lukas.holcak@meffert.cz

Jiří Davídek
Vedoucí regionálního prodeje Praha a střední Čechy

mob.   +420 602 762 326
email: jiri.davidek@meffert.cz

Milan Nešpor
Vedoucí regionálního prodeje Čechy – SEVER

mob. +420 724 219 537
email: milan.nespor@meffert.cz

Vladimír Apltauer
Vedoucí regionálního prodeje Čechy – SEVEROZÁPAD

mob: +420 602 241 278
email: vladimir.apltauer@meffert.cz

Martin Kašpar
Vedoucí regionálního prodeje Čechy – VÝCHOD

mob.   +420 602 264 324
email: martin.kaspar@meffert.cz

Petr Mistoler
Vedoucí regionálního prodeje Čechy – JIHOZÁPAD

mob. +420 602 221 209
email: petr.mistoler@meffert.cz

tel.   +420 601 084 627

email: meffert@meffert.cz

Stanislav Müller
Vedoucí regionálního prodeje Morava – JIH

tel.   +420 601 084 629
email: stanislav.muller@meffert.cz

Monika Viciánová
Externí vedoucí regionálního prodeje Slovensko

mob.   +421 907 628 216
email: monika.vicianova@meffert.cz

Pavel Kabíček DiS.
Vedoucí logistiky

mob.   +420 602 230 350
email: pavel.kabicek@meffert.cz

Jak pracujeme?

Zajišťujeme rychlé dodání

Naše rozlehlé sklady jsou domovem všech našich produktů. Proto nemusíte zdlouhavě čekat na dodání. Do druhého dne už je zásilka na cestě k vám. Individuální zakázky dodáváme během pár dnů.

Mícháme odstíny na míru

Pracujeme se speciálními míchacími automaty. Protože je řídí počítač, jsou velice přesné. Díky tomu vám připravíme jedinečný odstín přesně podle vašich představ.

Používáme ColorStudio

ColorStudio nám umožňuje vytvořit vizualizaci barevného řešení fasády, nebo interiéru během několika minut. Výsledek je realistický a nabízí tvorbu vlastních odstínů, textur nebo ukázkových projektů.

Provádíme technické poradenství

Posoudíme objekt před zahájením realizace a navrhneme vhodné materiály a řešení přímo pro vás.

Poskytujeme školení

Provádíme odborná školení ke všem našim produktům a systémovým řešením sortimentu. Školení probíhá přímo v naší firmě Meffert. Na konci získáte Osvědčení o proškolení.

Dozorujeme na stavbách

Nejste si jisti, že povrchová úprava omítky je prováděna správně? Osobně se na stavbu dostavíme a zkontrolujeme správnost počínání. Předcházíme tak případným chybám.