Aktuality

  • Velikonoční provozní doba O velikonocích máme zavřeno, otvíráme opět v úterý 23.4.2019 více
další aktuality

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

TEST sedel GIANT

ADROIT testovací centrum sedel  GIANT a LIV

Zcela nový přístup k volbě toho správného sedla na vaše kolo. GIANT k tomu přistupuje z výsledků dlouhodobého zkoumání a to přináší výsledky. Test zahrnuje sedla GIANT a LIV.

files/logo kufrik test sedla giant 2016.jpg

Giant přišel se zcela novým přístupem k možnosti výběru toho správného sedla.  Nová kolekce výkonnostních a závodních  sedel  byla vytvořena s využitím nových poznatků a s cílem dosáhnout maximální míry pohodlí . Nová výrobní filosofie  Giant Dynamic Cycling Fit  spočívá ve vytvoření produktů, které fungují nejlépe, když jsou v pohybu. Nová sedla zahrnující top modely Contact SLR a Contact SL jsou nabízena ve třech různých tvarech, aby si každý jezdec vybral to své podle tvaru své pánve a její pozici při jízdě:

Pelvic Contact Condition  – 
1. Forward (posed více vpředu)
2. Neutral (neutrální posed)
3. Upright (vzpřímenější posed)

Dále je tu také technologie  Particle Flow Technology , která spočívá v použití malých volně se pohybujících částic ve dvou oddělených „kapsách“ uvnitř sedla, tím dochází ke snížení tlaku na sedací partie o více než 20 procent. Sedla Contact SLR a Contact SL mají navíc kanálky pro další snížení nežádoucího tlaku, Microfiber Comfort Wrap pro vyšší pohodlí a panely odolné proti prodření.

Testování sedla probíhá v těchto několika jednoduchých krocích:

1. Cyklista musí mít na sobě před testováním kalhoty nejlépe bez vycpávky, bez zadních kapes (pokud s kapsami, tak s prázdnými). 2.  Prodejce vybere kolo, které se nejvíc podobá kolu zákazníka, popř. přímo kolo od zákazníka.
3.  Na toto kolo namontuje speciální sedlo s vnitřně vyznačenými zónami posedu. 4.  Zákazník se na kole projede cca 2-3min při kadenci cca 50-70ot/min.
5.  Poté se ze sedla lehce zvedne aby neporušil sezením vytlačené sedací zóny. 6. Prodejce podle vytlačených sedacích zón vybere nejvhodnější testovací sedlo.
7. Vybrané testovací sedlo pak prodejce správně namontuje na zákazníkovo kolo a zapůjčí na vyjížďku, většinou pak na 1-2 dny. 8. Po domácím testování si zákazník přijede vybrat ostrou verzi sedla (Giant SL nebo Giant SLR)   

 

 

vytlačeny zóny č.1 a 2, a kanálek č.4 vytlačeny zóny č.1, 2 a lehce č.3, případně jen zóny č.2 a lehce č.3 vytlačeny zóny č.2 a 3
cyklista je ohebnější a doporučuje se úzké sedlo FORWARD cyklista je středně ohebný, doporučuje se středně široké sedlo NEUTRAL cyklista je málo ohebný, doporučuje se široké sedlo UPRIGHT