Aktuality

  • Velikonoční provozní doba O velikonocích máme zavřeno, otvíráme opět v úterý 23.4.2019 více
další aktuality

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Dolní Lomná

Dolní Lomná

files/erb Dolni Lomna.jpg

Obec Dolní Lomná leží v malebném údolí Těšínských Beskyd na pomezí sousedního Polska a Slovenska, v nejvýchodnější části ČR. Je to údolí, kterým protéká průzračně čistá voda říčky Lomná, a které se řadí mezi nejkrásnější údolí Moravskoslezských Beskyd. Je rozložena v širokém údolí uzavřeném lesnatými stráněmi ze všech stran. Od severu je chráněna širokým hřbetem Kozubové na jižní straně vrcholem Skalky a Velkým Polomem. Obec leží v nejmalebnějším údolí Těšínských Beskyd a je spolu s Horní Lomnou výchozím bodem pro turistické trasy na hřeben Polomu, odkud se dá přejít na Bílý Kříž. Turistické chaty na Velkém Polomu, Slavíči, Kamenitém a Kozubové jsou známými středisky zimní a letní turistiky. Údolí Lomné se stává vyhledávaným cílem návštěvníků. Je zde řada turistických tras, včetně hlavní hřebenovky Těšínských Beskyd. Pozoruhodností je prales Mionší mezi Horní a Dolní Lomnou, jeden z největších na českém území (o výměře 169,78 ha.) , v současné době opět přístupný. Nachází se v Chráněné krajinné oblasti Beskydy s přísným režimem hospodaření, zástavby, rozvoje rekreace, turistiky a sportu.

Chata Kamenitý

Kontakty: Adresa: Dolní Lomná 161, 739 92
  Tel.č.: +420 775 025 683
  E-mail: info@chatakamenity.cz
  web: www.chatakamenity.cz
files/chata Kamenity.jpg

Celoroční ubytování v krásném prostředí chráněné krajinné oblasti Beskyd, v klidné části obce Dolní Lomná. Objekt chaty Kamenitý byl kompletně zrekonstruován a nově vybaven. O jeho modernizaci a zvýšení pohodlí hostů se snažíme i nadále a průběžně služby zlepšujeme a rozšiřujeme.

V přízemí je vám k dispozici společenská místnost se SAT-TVDVD,projektorem a krbovými kamny.

V 1. patře jsou pro Vás připraveny čtyři pokoje, z toho 2 pokoje včetně vybavení WC a sprchy.

V letním období určitě využijete posezení s grilem a ohništěm, děti pak učitě potěší houpačky a prolézačky. Všechny prostory chaty jsou nekuřácké. Můžete si s sebou přivézt i Vašeho zvířecího miláčka, pokud zajistíte klid, čistotu a bezpečnost.

Proč si rezervovat právě chatu Kamenitý?

Jsme přesvědčeni, že máme opravdu skvělé ceny, výborně vaříme a je u nás co dělat a kde zajít.

Důvodů je mnoho, nemá smysl všechny vyjmenovávat. Tím nejlepším důvodem, proč zvolit právě chatu Kamenitý jsou reference klientů, kteří u nás již bydleli. Věříme, že budete spokojeni minimálně stejně, jako oni.

Rekreační středisko Nová Polana

Kontakty: Adresa: Dolní Lomná 255, 739 91
  Tel.č.: +420 777 488 707, +420 777 488 708
  E-mail: info@novapolana.cz
  web: www.novapolana.cz
files/chata Nova Polana.jpg

Rekreační středisko Nová Polana je situováno ve svahu nad obcí Dolní Lomná s krásným výhledem do údolí a na protilehlý hřeben česko-slovenské hranice. Východ slunce je zde příjemným zážitkem i pro méně romanticky laděné návštěvníky. Užijete si u nás nádhernou rodinnou dovolenou, firemní akci, sportovní soustředění, školu v přírodě, školení, svatbu, oslavu a mnohé další typy pobytů. Údolí říčky Lomné patří k nejzachovalejším lokalitám Beskyd, jen minimálně bylo poznamenáno exhalacemi, skýtá bohaté možnosti odpočinku a dalších rekreačních a turistických aktivit. Údolí Lomné je vyhledávaným cílem návštěvníků. Je zde řada turistických tras, včetně hlavní hřebenovky Těšínských Beskyd.

Kamenná chata

Kontakty: Adresa: Dolní Lomná 148, 739 91
  Tel.č.: +420 602 613 026, +420 558 365 100
  E-mail: kamennachata@seznam.cz
  web: www.kamennachata.cz
files/kamenna chata.JPG

Kamenná chata se nachází na hřebenové stezce k vrcholu Velký Polom (1067m) v severovýchodní části Beskyd. Jedná se o objekt u bývalého proslulého hotelu Tetřev v malebné obci Dolní Lomná.

Penzion je rodinného typu, určen pro rodiny s dětmi, turisty, sportovce a milovníky hor a krásné přírody. Náš penzion neumožňuje ubytování zvířecích miláčků. V přízemí objektu je k dispozici příjemně zařízená restaurace, kde hřejivou atmosféru za nepříznivého počasí umocňuje zapálený oheň v krbu.

V případě zájmu, Vám při objednávce do 24 hodin připravíme jídla, která nejsou v našem běžném jídelním lístku, např. tatarák, pečená kačena, grilovaná žebra apod. max.osazenost je 21 lůžek.