Bezbarvý lak na dřevo

Bezbarvý lak na dřevo je vhodný do interiéru

Transparentní laky na dřevo jsou určeny zejména pro mechanickou ochranu povrchu dřevěných ploch a jejich snadnou údržbu v interiérech. Použití laků na dřevo v exteriérech, mimo speciálních typů, nepatří mezi příliš vhodné povrchové úpravy dřeva – tvrdá laková vrstva není dlouhodobě odolná objemovým změnám dřevěných konstrukcí. Zároveň taková úprava neumožňuje dostatečný prostup vodních par.

Bezbarvý lak na dřevo vytváří průhledný filtr

Bezbarvé laky se částečně vsakují do povrchu dřeva a následně na něm, oproti tomu, když použijete napouštěcí olej na dřevo, vytváří zcela průhledný ochranný film. Měly by proto být aplikovány vždy na čisté dřevo, nejlépe zbavené starých nátěrů – když obrousíte staré vrstvy barvy na dřevo. Takto ošetřené povrchy je možné lehce udržovat a čistit. Dle použití jsou k dispozici transparentní laky s vysokou mechanickou odolností pro údržbu podlah, s odolností proti potu pro ochranu povrchu dřevěného nábytku.

Lodní lak na dřevo

Speciální typy tzv. lodních laků umožňuje nátěr na dřevo v dlouhodobém styku s vlhkostí. Lze vybírat z vodouředitelných i rozpouštědlových transparentních laků.