Interiérové a malířské barvy

Standardní interiérové barvy

Standardní malířské nátěry jsou určeny pro povrchovou úpravu běžně zatěžovaných interiérových stěn. S ohledem na velkou rozmanitost požadavků na jejich vzhled, funkci a odolnost je v nabídce široká škála nátěrových hmot, které tyto individuální požadavky a preference umějí řešit.

Interiérové barvy plní několik funkcí – zajišťují ochranu stěn a omítek, usnadňují jejich údržbu a čištění, zásadním způsobem ovlivňují vzhled interiéru a jeho barevnost. Zároveň také mohou omezovat výskyt plísní na povrchu stěn, či zlepšovat celkové klima v místnostech. To je důležité např. v místnostech s pobytem alergiků.

Interiérové nátěry mají řadu funkcí

Preferujete vzhled? Nebo vám nejvíc záleží na funkci či odolnosti? Právě podle těchto kritérií vybírejte. Správně zvolená malířská barva dokáže omezit výskyt plísní, ochránit omítku nebo zajistit snadné čištění stěny. To zejména v místnostech, kde jsou třeba z důvodu hygieny (zdravotnická zařízení, potravunářské provozy) podobně vysoké nároky.

Druh barvy volte podle preferencí

Druh malířského nátěru stěn je tedy možné volit dle různých preferencí, např. podle intenzity zatížení interiéru, podle požadavků na paropropustnost, barevnost, čistitelnost povrchu, atd. Při návrhu a řešení celkového vzhledu interiérů je možné, díky odstínové kompatibilitě různých produktů, zajistit sladěnou barevnou kombinaci celého interiéru – stěn, dřevěných či kovových doplňků a dalších prvků, včetně speciálních dekoračních úprav.

Speciální kategorií jsou malířské barvy pro zvýšené zatížení

Malířské nátěry pro zvýšené zatížení jsou speciální kategorií nátěrových hmot. Jsou určeny pro povrchovou úpravu interiérových stěn, které jsou vystaveny vysokému mechanickému namáhání, nebo vyžadují častou a snadnou čistitelnost povrchu.

To je důležité zejména v prostorách se zvýšeným pobytem osob, nebo místnostech s vyššími hygienickými požadavky – např. zdravotnická zařízení, prostory pro skladování a přípravu potravin, školy, atd. Povrch těchto nátěrových hmot je vždy kompaktní, barvy můžete vybrat od hedvábně matného povrchu po lesklý. I přes vysokou odolnost těchto materiálů jde stále o dobře prodyšné nátěrové hmoty, které umožňují i barevné tónování.