Nátěry dřeva základní

Jaké jsou nátěry dřeva základní?

Pergoly, dřevěné střechy, ploty a jiné části srubů a chat ze dřeva jsou trvale vystaveny povětrnostním podmínkám. K nim patří i déšť a sníh. Dřevo je módní záležitost, ale jeho použití přináší zvýšené nároky na jeho povrchovou úpravu i na barvy na dřevo, které použime.

Zvlášť když jednotlivé stavebné části jsou vodorovné a voda na nich delší dobu stojí. V takovém případě doporučujeme takové části i ošetřit hloubkovou impregnací düfa Holzgrund či düfa Holzisoliergrund.  Jaké jsou jiné možné povrchové úpravy dřeva?

Impregnační prostředky proti škůdcům

Biologičtí škůdci jako plísně, mechy a houby jsou nepřítelem dřevěných konstrukcí. Před napadením dřeva škůdci je ochráníte impregnací Düfa Holzgrund.

Jak na nátěr dřeva v interiéru?

Pro nátěry dřeva v interiéru je ideální transparentní lak – na povrchu dřeva vytvoří bezbarvý film, který nijak nenarušuje charakter dřeva – je průhledný. Zároveň je ale odolný a zabraňuje, aby do dřeva vnikala vlhkost. Lak dá dřevu lesklý a hladký povrch a zarovná nerovnosti.

Lazura je pružný nátěr

Oproti laku, který dřevo neprodyšně uzavře, je lazura pružná. Nepraská tedy jako lak, když je vystavený nepříznivým podmínkám. Lazura je prodyšná, dřevo tedy může dýchat. Proniká do struktury dřeva a může obsahovat pigmenty, které dřevo tónují na požadovanou barvu. Podobně jako u laku i u lazury platí, že oba základní nátěry na dřevo nezakryjí strukturu dřeva a pohledově zachovají jeho přírodní charakter.