Antigraffiti ochrana u historických budov

Antigraffiti systém PSS20 na staré fasády

Antigraffiti Systém PSS20 je díky svým vlastnostem (reverzibilní ochrana) vhodný zejména na fasády památkově chráněných - historických objektů. Systém se skládá z rostlinných polysacharidů a vody. Tvoří velmi tenký a zcela neviditelný ochranný film. Tento film nijak nemění barvu ani lesk chráněného podkladu, ale zároveň ho chrání před následky UV záření. Jinými slovy, nijak nenarušuje charakter historické fasády. PSS 20 plně propouští vodní páry. A také nijak neomezuje paropropustné vlastnosti chráněného podkladu. Hodí se k aplikaci jak na vertikální plochy, tak všechny druhy stavebních materiálů a kovů.

Jak odstranit graffiti u historické fasády?

V případě poškození fasády u historické budovy vandaly graffiti stejně jako ostatní nečistoty (patří k nim průmyslové soli, ptačí trus atd.) snadno odstraníte. A to pouze pomocí proudu teplé vody - společně s ochranným filmem. Na ještě vlhkou plochu pak okamžitě opětovně aplikujte novou ochrannou vrstvu antigraffiti prostředku.

Impregnační antigraffiti Faceal Oleo

Prostředek na impregnaci Faceal Oleo je proti tomu trvalá ochrana běžných porézních stavebních materiálů. Je účinná proti všem druhům nečistot, včetně vandalskému graffiti. Proč je u historických budov vhodný? Faceal Oleo HD totiž na impregnovaném povrchu nevytváří žádný film, proto povrch opticky nijak nemění. Činí ho zároveň otěruvzdorným a dokonale hydro a oleofóbním.

Jak pracuje trvalá ochrana před graffiti

Aktivní molekuly impregnace zabrání tomu, aby se všechny nečistoty mohly s takto ošetřeným povrchem chemicky spojit. Ať se jedná o žvýkačky zašlápnuté do podlahy, vandalské graffiti na fasádě nebo střecha potřísněná ptačím tusem, s impregnací Faceal Oleo HD vše odstraníte nepoměrně snadněji a tudíž levněji. Zároveň takovýmto ošetřením výrazně prodloužíte životnost chráněného materiálu.

  • Potřebujete grafitti snadno odstranit? → použijte antigraffiti ochranu PSS20
  • Potřebujete trvalejší ochranu? → použijte antigraffiti impregnaci Faceal Oleo

Čím je antigraffiti u historických budov specifická?

Antigraffiti ochrana historických budov klade jiné požadavky. Musí respektovat složení materiálu, jeho unikátní vlastnosti a další kritéria. U historických fasád nesmí v žádném případě dojít k narušení jejich jedinečnosti. Pokud k tomu dojde, budova, často navíc památkově chráněná, nenávratně ztratí svou historickou hodnotu.

Tip: váháte který antigraffiti prostředek použít? Sledujte odborníky na antigraffiti z webu www.rekonstrukce-historickych-objektu.cz.